Reis on meie jaoks omamoodi elu lihtsustatud mudel, kus “asjad juhtuvad”. Paljud meie reisid on olnud jalgrattamatkad mägedes. Need on küll füüsiliselt rasked, kuid just see kiirendabki igapäevarutiinist välja tulemist ning toob tegelikult välja ka probleeme – nii inimeses endas kui ka inimeste vahel. Reisimine avardab maailmataju ja õpetab!

Retk – õpetav seiklus tundmatusse

Aastaid tagasi saime aru, et ideaalne oleks, kui suudaks enda igapäevast elu elada nagu reisi. On ju ka juhi töö sageli nagu ekspeditsioon, kus tuleb koos meeskonnaga tundmatut rada mööda sihile jõuda. See teekond ei pruugi olla lihtne: juhtub ootamatusi, siht kaob käest, saabub väsimus ja tüdimus, motivatsioon ja usk kaovad, meeskonnas tekib toetuse asemel pinge. See teekond on lihtsam, kui suudame säilitada sama kerguse ja avatuse nagu reisil, sama võime kohaneda ja õppida.

JuhtimisRetk ja MeeskonnaRetk on eneseavastamise ja koostöö protsess, mis toetavad juhi ning meeskonna arengut. Me oleme enda oskused ja kogemused ühendanud selleks, et Retkel töötada nii emotsionaalsete kui ratsionaalsete valdkondadega. Meel, mis on ainult loogika, on nagu nuga, mis on ainult tera.

Jaano Inno

Olen praktik, kellel on tugev müügiorganisatsioonide ülesehitamise ja juhtimise pagas sellistest silmapaistavatest firmadest nagu Äripäeva Akadeemia, Regio/Reach-U, Starman, Baltcom, If Kindlustus ja TNS Emor. Lisaks olen oma praktilist kogemust konsulteerides ja koolitades edasi andnud alates 1996. aastast Invictas, EBS-is ja mujal.

Enda kogemuse läbivaks iseloomustajaks loen ma äriüksuste ja firmade taaskäivitamist, mis on kaotanud enda ärilise sihi ja töövõime. Mul on analüütiline haridus ja süsteemne lähenemine, kuid pean kõige olulisemaks ning põnevamaks hoopis meeskonnatöö ja organisatsioonikultuuri arendamist.

Minu jaoks esmatähtsad väärtused on:
• areng – ettevõtlikkus ja uudishimu,
• avatus ja koostöö – kellelgi pole „tõe monopoli“ või suuremaid õiguseid,
• ausus ja austus – mitte manipuleerimine ega kahjustamine.

Leiad mind ka LinkedIn’ist


Organisatsioonide tulemuslikkuse võimendajana arenen ma ka ise juhtimiskonsultatsiooni firmas Empowerment.

Kaili Inno

Muusika on minu elus olnud alati olulisel kohal. Varasemad kogemused koorijuhi ja õpetajana on andnud kogemuse nii inimeste arendamisel kui juhtimisel ning lihvinud koostööoskust. Töö väga erinevas vanuses ja taustaga inimestega on mulle õpetanud kohalolemist ja inimeste mõistmist.

Olles kasutanud mitmeid loovteraapia meetodeid, olen peamiselt keskendunud muusikateraapiale. Muusika puudutab igaüht ja võib pakkuda turvalist mittesõnalist eneseväljendust. Muusikateraapia protsess annab võimaluse avastada ka enda varjatud külgi. Muusikateraapia kasutamine taastusravis on aidanud luua inimestele arenguks vajalikku turvatunnet ja tasakaalu.

Terapeudina näen ma, et tööl ainult ühe inimesega on väga piiratud mõju. Inimene on süsteemi osa. Selleks, et ta saaks muutuda, peavad muutuma ka teda ümbritsevad, olgu selleks siis pere või meeskond. Seetõttu olen appi võtnud süsteemse pereteraapia vahendid. See psühhoteraapia meetod on suunatud nende probleemide lahendamisele, mis tekivad inimestel suhtes oma lähedastega ja teiste oluliste inimestega. Sama kehtib ka tööl – inimese rahulolu ja tulemuslikkus sõltuvad koostöösuhetest ja seostest, ning selleks, et midagi muuta, tuleb aru saada ja muuta kogu suhete süsteemi.

Leiad mind ka LinkedIn’ist

Olen muusikaterapeut Muusikateraapia Keskuses.