MeeskonnaRetk on 2-päevane kanuumatk. Sõidame tavaliste plastikkanuudega, 2 inimest kanuus (paaritu osalejate arvu puhul on ühes kanuus 3 inimest). Kanuude koosseisud lepime koos kokku.

Stardime kõik ühest kohast ühel ajal, teeme koos pause ja lõpetame koos. Liigume üldiselt nähtavusulatuses, st iga kanuu peaks nägema eelmist ja järgmist. Liikumise eesmärk on harjutusi toetada – anname igale lõigule läbimise aja ja ka sisulise ülesande.

Me liigume kanuudega rahulikus tempos – pigem väldime liiga sportlikku sõitu ja sõiduga saab hakkama iga terve inimene. Loomulikult vajab kanuuga sõitmine teatud oskust ja koostööd enda kanuukaaslasega. Me ei tee kanuudes harjutusi, millega võiks kaasneda kontrollimatu kõrgendatud risk.

Kogu retke teevad kaasa 2 treenerit, kes on pigem jälgivas rollis.

Sinu retke täpsed ajad ja kohad saadame eraldi ja neist on ülevaade Sinu meeskonna liikmel, kelle vastutus on transport.

Transport

Retke transpordi korraldavad osalejad ise. Soovitatavalt liigume autodega. Hea on, kui suudame liikuda säästlikult, st igas autos on 3-4 inimest.

Esmalt kogunevad kõik Retke alguspunkti. Siis viivad autojuhid autod esimese päeva ööbimispaika ette ja tulevad 1 autoga tagasi (see auto jääb päevaks alguspunkti). Õhtul sõidetakse 1 autoga stardikohta jäänud autole järgi. Sama toimub teisel päeval – enamus autosid viiakse päeva lõpp-
punkti ette.

Meil ei ole paralleelset saateautot. Kõik osalejad (sh 2 saatvat treenerit) on kanuudes. Seega ei ole lihtsal moel võimalik tekitada transporti päeva teekonna keskele.

Laager ja majutus

Esimese päeva õhtuks jõuame turismitallu, kus on olemas kõik ööbimiseks vajalik.

Toit

Retke 2 päeva jooksul on 4 ühist söögiaega: esimene lõuna (külm toit, ei ole jooke), esimene õhtu (soe toit), teine hommik (soe toit), teine lõuna (külm toit, ei ole jooke). Süüa teevad osalejad ise, toiduained ja valmistamise vahendid tagavad korraldajad.

Kindlasti tuleb igal osalejal ise kanuusse kaasa võtta juua – vastavalt ilmale vähemalt 1 liiter päeva kohta (sh külma toidu lõunate juurde). Soovitame vastavalt enda harjumustele kanuusse kaasa võtta näksimist (puuviljad, kommid jms).

Kogu Retke jooksul palume osalejatel mitte tarbida kangeid alkohoolseid jooke. Mistahes alkoholi tarbimine või joobes olemine kogu tööajal on keelatud (tööaeg lõpeb 1. õhtul ca kl 21 ja algab 2. hommikul kl 8:00).

Varustus

Varustus on tark kohe jagada kaheks, et kohale jõudes saaks välja võtta ainult selle, mida kanuus vajad. Kui oled varem matkanud, siis ilmselt tead, mida vajad, aga siiski mõned soovitused.

Varustus kanuus:

 • Jalatsid – soovitame sandaale, sest kanuu põhi läheb märjaks ja mõni kord võib olla vajadus veidi vette astuda
 • Riided seljas – meil seljas päästevestid; pigem kerged ja kergesti kuivavad riided (veepritsmed); päikse jaoks peakate; on kasutatud kindaid (nt sõrmedeta rattakindad)
 • Riided kanuus kaasas – midagi, mida peale panna, kui vihma tibutab või on jahedam; 100% veekindel keep või kile, mille alla Sa täiesti ära mahud (sellega ei pea saama sõita, kui on paduvihm, siis seisame, aga ei pruugi saada kaldale minna); ujumisriided; midagi vahetusriieteks
 • Muu – päikseprillid; sääsetõrje; päiksekreem; kui arvad, et kanuu pink võib olla kõva, võta endale istumisalus kaasa
 • Pakkimine – 2 olulist mõtet: vesi ei pääse sisse ja asjad ei lähe kaduma; kaasas olevad asjad võib panna väiksesse seljakotti ja see omakorda suurde prügikotti (kuna kanuu servad on teravad, siis kipuvad need kilest prügikotid siiski katki minema – võta varu kaasa); telefonid-autovõtmed veel täiendavalt veekindlasse kotti (mini-grip kotid töötavad küll)

Varustus laagris:

 • Riided – soojad (sest eriti pärast päikselist päeva võib õhtu tunduda külm), vihmakindlad, sääsekindlad
 • Jalatsid – mugavad ja praktilised ka nt märjas rohus käimiseks
 • Magamisvarustus – vastavalt majutusele telk, magamismatt, magamiskott; lisaks võib olla väike istumisalus, mille peal maas istuda
 • Toidunõud – kauss, kruus, kahvel, lusikas, nuga

Meil on grupi varustuses tavaline reisiapteek (trauma, valu, kõht, muu) – aga kui Sa võid vajada midagi spetsiifilist, siis võta see ise kaasa. Kui pead enda tervisega kuidagi eriliselt arvestama, siis anna sellest kindlasti enne Retke meile teada.

Vastutus

Me ei tee Retkel harjutusi, millega võiks kaasneda kontrollimatu kõrgendatud risk. Samas tuleb ohutusega alati arvestada. Lähtume põhimõttest, et iga osaleja käitub nii enda kui teiste suhtes
vastutustundlikult ja vastutab enda ohutuse eest täielikult ise, sealhulgas:

 • kinnitab, et on saanud vajalikud juhised kanuusõidu ohutuse tagamiseks ning kasutab päästevesti
 • mistahes alkoholi tarbimine või joobes olemine kogu tööajal on keelatud (tööaeg lõpeb 1. õhtul ca kl 21 ja algab 2.hommikul kl 8:00)