JuhtimisRetk 2020 maagilises Gruusias

JuhtimisRetke eesmärk on pakkuda parimat enesearengu keskkonda ja sisu. Sind ootab midagi palju rohkemat kui tavaline reis ja veel palju enamat kui tavaline koolitus.

 • Uus keskkond – Gruusia on ideaalne sihtkoht nägemaks asju teise nurga alt – see on ühiskond, kus elu ei käi nende reeglite järgi, millega harjunud oleme
 • Emotsioonid – Gruusia ajalugu, loodus ja inimesed loovad maagilise kombinatsiooni, mis tagab tugeva emotsionaalse laengu
 • Ilu ja uhkus – Imeline Vardzia koobaslinn, legendaarne Borjomi, luksuslik Batuumi, veinimõisad, teeistandused ja palju muud sellist, mis meeldejääv
 • Toit ja traditsioonid – Gruusia peokombed on legendaarsed: ülistavad toostid, kiht-kihilt kasvavate hõrgutiste virnad, uhked laulud ja tantsud
 • Füüsiline katsumus – Gruusia mägine maastik annab lisaks looduse ilule ka sobiva füüsilise koormuse, eks ikka selleks, et keha ja meeled igapäevasest rööprähklemisest puhastada ning arenguks avada
 • Tähendus – JuhtimisRetkel saad aega iseenda mõtetele, ent leiad ka mõttekaaslased, kelle kogemused ja väärtused aitavad Sul iseenda eesmärkidele ning tegevustele uut tähendust leida

Ajakava

2020. aastal on kavas kaks gruppi: mais ja augustis.

Kuna liigume väga väikese grupiga (6-10 osalejat), siis tahame osalejatele ajaliselt võimalikult palju vastu tulla. Seepärast kinnitame lõplikud toimumise ajad 1. jaanuariks 2020.

JuhtimisRetk algab grupi kogunemisega Kuthaisis pühapäeva õhtul kl 18:00 ning lõpeb järgmise laupäeva õhtul kl 21:00. Seega oleme grupiga Gruusias koos ühe nädala.

Raskusaste

JuhtimisRetke eesmärk ei ole sportlik pingutus – pigem tunnetada liikumise vabadust ja kogeda rohkem kui seda oleks võimalik teha jala või autoga. Tegemist on keskmise raskusastmega matkaga, päevas läbime 40-70 km. See on jõukohane koormus igale füüsiliselt aktiivsele inimesele. Kuna tegemist on mägise maastikuga ning võime sõita ka kehva kattega teedel, siis peab osaleja jalgrattaga sõites ennast siiski päris kindlalt tundma.

Koolituse teemad

JuhtimisRetke iga päev on justkui omaette minikoolitus kindla teemaga, mille käigus anname tähenduse oma kogemustele, tunnetele ja mõtetele. Liigume seestpoolt väljapoole, alustades juhist endast ning jätketes koostöö ja juhtimisprotsessiga. Tegeleme selliste teemadega, nagu: kohalolek, harjumused ja reaktsioonid, rollid ja eesmärgid, muutused, meeskond, mina juhina ja minu tegelik missioon. Nendest teemadest oleme pikemalt kirjutanud ka JuhtimisRetke blogides.

Eeltöö

Grupp koguneb kolm nädalat enne Retke jalgratastega Kõrvemaa kaunis looduses. Saame enne Retkele minekut paremini tuttavaks ning täpsustame kõike vajalikku korralduse ja varustuse osas. Kohtumine on sisuline eeltöö Retke häälestuseks ja enda eesmärgi seadmiseks.

Korraldus

Retke korraldusel lähtume võimalikult palju meeskonna iseseisva toimimise põhimõttest. See tähendab, et soovime osalejad tööle saada meeskonna põhimõttel, kus kõigil on retke igapäevase toimimise (teekond, toit, majutus jne) juures ka enda rollid ning kasutame välist abi minimaalselt.

Me otsime vabadust – meie tegevused ja marsruut ei ole rangelt ette määratud. Meil on küll teekonna punktid, kuhu tahame jõuda ning koolituse sisulised teemad, mida soovime läbida, kuid soovime jätta vabaduse, et saaksime arvestada nii osalejate soove kui väliseid asjaolusid.

Püüame ennast välja lülitada ka digitaalsest infovoost. Liigume mugavustsooni piiril, sest see annab meile parasjagu uusi emotsioone ja uut sisu mõtlemiseks.

Kaks formaati

A – autonoomne

 • meil ei ole saateautot
 • kogu varustus on osalejatel pidevalt kaasas
 • ööbime enamasti telkides
 • valmistame hommiku- ja õhtusöögi ise
 • lõunasöögid võimalusel korraldatud

B – toetatud

 • kasutame iga päev saateautot
 • rattaga sõites on kaasas vaid päeva jooksul vajalik
 • ööbime mugavustega majutuskohades (2-3 in toas)
 • korraldatud toitlustamine 3 korda päevas

Varustus

Jalgrattad rendime Gruusiast. Isikliku varustuse osas jagame huvilistele piisavalt soovitusi. Autonoomse formaadi puhul on vajalik ööbimise varustus (telk, magamismatt ja -kott) ning jalgratta pakiraami kott (ca 60L).

Saatjad

Kogu retke sõidavad grupiga jalgratastel kaasa kaks koolitajat, Kaili ja Jaano, kellel on üldine esmaabi alane ettevalmistus ja vahendid. Saatjatel on jalgrattamatka treeneri kompetents ja oskus lihtsamate tehniliste probleemide lahendamiseks. Iga osaleja vastutab ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine).

 Ohutus

JuhtimisRetkel tuleb arvestada kahe riskiga: liiklus ja tervis. Saatjad juhendavad osalejaid ja lähtuvad marsruudi valikul sellest, et võimalikke riske minimeerida, kuid lõplik vastutus enda tervisliku seisundi, liikluses ohutu käitumise ja muude riskide eest on igal osalejal.

Lend

JuhtimisRetk algab ja lõped Kuthaisis, Gruusias. Seega on kõigil osalejatel võimalik ise valida endale sobivaim kohale jõudmise viis ja aeg. Soovitame WizzAiri otselendu Tallinnast.

Sina ise oled kõige olulisem inimene, keda sa juhid – võta endale aega!