Järjest kiiremaks muutuvas maailmas soovitakse tulemust saada kohe. Enamus tööriistu, eriti digitaalsed, peavad olema täiesti intuitiivsed, sest keegi ei loe juba ammu juhendit ega õpi kasutust. Kas see on võimalik ka juhtimises või on siin siiski vaja veidi rohkem põhjalikkust ja harjutamist?

Eesti animeeritud koeratüdruk Lotte lugudes on üks tore koht, kus Jaapanist pärit mesilane Leiutajate küla elanikele judot õpetab. Kui aga Lotte ka järgmisel päeval mesilase juurde judo-trenni läheb, tuleb välja, et kedagi teist ei tulegi. Nad väidavad, et judo on väga hea asi. Igaüks on selle omal moel kohe ühe trenni järel kasutusele võtnud ja tunneb, et sellest piisab täiesti. Treenerist mesilane, uurib Lottelt, miks sina siis tulid, kas sul polegi selge – oled teistest rumalam või? Aga Lotte arvab, et äkki on seal veel midagi, mida esimeses trennis ikka päris selgeks ei saanud. Jah, meistriks saamiseks on vaja palju harjutada, kiidab Lottet ka mesilane.

Blogis „Kas ainult võistled või teed trenni ka?“ juba arutlesime, et Eesti juhid tahavad ainult tulemust teha, aga ei võta endale piisavalt võimalust harjutamiseks. Tippspordis nii ei saa, miks peaks tippäris saama? Millal Sina juhina mõnd juhtimispraktikat pikemalt uurisid ja harjutasid?

Meil on järjest rohkem levinud ühepäevased või veel lühemad koolitused. Koolitajana olen ma kõigile klientidele ausalt öelnud, et mina ühe päevaga imet ei tee. Kui vaadata koolitust kui autot, siis ühepäevase koolituse puhul peab Sul auto täis-funktsionaalsuses endal olema ja isegi bensiin peab Sul paagis endal olemas olema. Ainus, mida mina ühepäevase koolitusega teha saan, on korra süüteküünlana tugevamat sädet anda. Korraks mugavustsoonist kas välja raputada või vaimustuma panna, aga selle jätkumise eest peab organisatsioon ise suutma vastutada, muidu kukub šampuse kork ikka põrandale tagasi.

Meid õpetab kõige paremini see, kui oleme väljaspool harjumuspärast ehk mugavustsoonist väljas. Siis saame me teadlikuks enda ebakompetentsusest. Ja see annab meile võimaluse teadlikult vastavat kompetentsi arendada, kuni sellest saab uus kinnistunud kompetents, mille kasutamine on taas mugav ja harjumuspärane.

Kui otsid arengu teekonnal endale toetavat kaaslast, võta meiega ühendust!
JuhtimisRetke blogid teemadel: Juhtimiskoolitus, Juhtimiskonsultatsioon, Coacing, Strateegia, Visioon, Missioon, Juhtimisstiilid, Juhtimissüsteem, Liider, Eestvedamine, Meeskonnatreening, Meeskonnakoolitus, Meeskonnatöö, Seikluskoolitus, Eneseareng, Loovus, Motivatsioon