Eestlased soovivad ennast tihti võrrelda Lääne-Euroopaga ja Põhjamaadega. Ilmselt ka sina juhina sooviksid sarnaneda oma eeskujudele. Vahel võid tunda, et igapäevatöö kõrvalt ei ole piisavalt aega, et enda jaoks ideaalset juhtimisstiili selgeks õppida ja kasutusse võtta.

Taas on möödunud nädal ning pead tunnistama, et sellel nädalal ei jõudnud muudatusi ellu viia ning ehk läheb järgmisel nädalal paremini. Selline muster võib jääda korduma nädalast nädalasse ning aastast aastasse. 

Ühelt poolt tead juhina, mida sinult oodatakse ning mida sa peaksid selle juures enda juhtimisstiilis muutma, kuid teiselt poolt tundub, et selleks ei ole kunagi piisavalt aega. See on väga levinud viis oma käitumise põhjendamiseks, kuid siin tekib küsimus, mis on aeg juhtimisstiili mõttes? Kas juhtimisstiili muutmine vajab üldse mingisugust aega igapäeva töökorraldusse või on juhtimisstiili muutumine midagi, mida ei ole võimalik seostada ajaga, vaid olemisega? Oma ideaalse juhtimisstiili elluviimine algab juhi, sinu enda minapildi muutumisest ning iseenda ja sinu juhitava organisatsiooni väärtuste mõtestamisest. 

Coachingu protsessides kerkivad tihti üles teemad ajakasutusest ja muudatuste elluviimise vajadusest ning protsessi jooksul suudavad juhid ise mõtestada ning leida lahendusi oma ajakasutusele. Tark juht suudab ratsionaalset aru saada, mis tal vaja teha on, kuid ise võib olla raske märgata enda takistusi ja ressursse. Enne vastamist küsimusele “kuidas” peab olema selge “miks” – miks ma käitun nii, nagu ma käitun ja ei ole seni suutnud iseennast muuta.

Juhi loov-coachingus osalejad on öelnud:

  • „Ma ise olen olnud sellises ettevõttes tööl, kus oli hästi närviline juht ja see keskkond oli läbi selle närviline. Ma ei taha ise samasuguseks muutuda. Ma saan aru, et see on igapäevane töö, mitte, et ma käisin seal ühel-kahel coachimisel ära, et nüüd on korras, elu lõpuni. Ei ole, see on koguaeg, igapäevane teadlik jälgimine, nii et silm säraks igapäevaselt.“
  • „Ma sain suhteliselt selgeks oma karjääri otsuse osas, mille osas mul ei olnud isegi ootust, et ma hakkan sellega tegelema, sest ma tahtsin saada paremaks juhina või lahendada oma juhtimisprobleeme.“
  • „Loov-coaching aitas mind oma lihtsate küsimuste, pillimängude, joonistamistega avada hoopis teisi uksi, mis on tegelikult minus olemas, aga neid ei oska nagu vaadata.”

Juhtide loov-coaching kasutab psühhodünaamilise coachingu meetodieid, käsitleb juhi isiksust tervikuna, läheb sammu sügavama ning küsib, miks sa ei ole täna juhina alustanud eluterve juhtimisstiili rakendamist, kuigi sa tead täpselt mida oleks vaja teha?

Juhtimiskvaliteedi paranemise kasutegurid ettevõtted tasandil:

  • organisatsiooni visiooni loomine;
  • kultuuri loomine;
  • organisatsiooni siseste suhete paranemine;
  • organisatsioonide vaheliste suhete paranemine;
  • finantstulemuste paranemine.
JuhtimisRetke blogid teemadel: Juhtimiskoolitus, Juhtimiskonsultatsioon, Coacing, Strateegia, Visioon, Missioon, Juhtimisstiilid, Juhtimissüsteem, Liider, Eestvedamine, Meeskonnatreening, Meeskonnakoolitus, Meeskonnatöö, Seikluskoolitus, Eneseareng, Loovus, Motivatsioon