Meile antud aeg on piiratud – kas Sa kasutad seda aega hästi või kasutab orav-rattas-aeg hoopis Sind? Mis on Sinu elus tegelikult oluline, kas Sinu karjäär teeb Sind sisult rikkamaks ja Sinu suhted õnnelikumaks? Millal, kellega ja kuidas neid sügavaid teemasid üldse lahti mõelda?

Mis see karjääri ja arengu tähendus siis üldse on? Raha, mida me suudame luua, on hea aus mõõdik – meil on kliendid, kes seda tõestavad. Aga kui kaua raha motiveerib? Kui ma täna loon miljoni, siis homme tahan ma luua kaks, ülehomme neli ja nii edasi. Peep Vain kirjutas raamatus Keset Elu, et raha ei saa jääda ainsaks motivaatoriks – nii on öelnud ka Maslow.

Raha juures on kaks lõksu. Kui lasta rahal ennast liiga kaua motiveerida, siis võid ühel hetkel ennast inimesena leida sealt, kus ja kellega koos üldse olla ei tahaks – oled teel, millel tagasi pöörata tundub nii võimatu, et lihtsam on hoopis lahkuda. Ja teine lõks on elukaar. Kõigil meie tegevustel, olgu äris, spordis või poliitikas, on oma tippaeg, millest edasi hakkab meie tulemus vähenema ja me peame suutma väärikalt areenilt lahkuda, muuta enda positsiooni. Kui me seda ei tee, siis on krampliku kinni hoidmise agoonia reeglina inetu ja naeruväärne.

Me usume, et areng ei ole kvantitatiivne (järjest rohkem ja kõrgeale), vaid aeg-ajalt tuleb arengus pöörata ka kvalitatiivselt uus lehekülg – soovida, teha ja saavutada midagi uut.

Oleme ise enne JuhtimisRetkedega alustamist enda karjääris päris palju muutuseid läbi käinud – neid on algatanud sisemine soov saavutada, aga ka areneda. Nüüd soovime tasakaalustatud arengu jaoks nii keskkonda kui sisu pakkuda ka teistele juhtidele.

Areng tähendab meie jaoks peamiselt teadlikkuse kasvu – Sa saad iseendast ja maailmast järjest täpsemini aru, suureneb väärtus-tähendus ning Sa oled ise tulemuslikum ja Sinu suhted on õnnelikumad. Teadlikkust on nimetatud ka spirituaalsuseks (SQ). Tasakaalustatud areng toetub ühtviisi kolmele alumisele kihile: füüsiline (PhQ), emotsionaalne (EQ) ja vaimne (IQ).

JuhtimisRetk sündis hobi ja töise kire ühendamisest.

JuhtimisRetke idee juurde jõudsimegi ise jalgratastega mägedes matkates. Olles juht ja konsultant, tekkis matkadel ärimaailmaga palju seoseid. Füüsiline koormus ja uue keskkonna ebamugavus annavad kiire igapäevarutiinist eemaldumise võimaluse. Samas tekitab füüsiline koormus koos uue keskkonna ja inimestega palju uusi emotsioone ja tugevdab enesetaju. Kui sinna lisada veel mõtlemine, siis saamegi võimsa arengukeskkonna, kus endast juhina vahekokkuvõtet teha, seada uusi sihte ja suurendada valmisolekut nende saavutamiseks.

JuhtimisRetk on haruldane võimalus.

Me ise ei taha teha rohkem kui kaks JuhtimisRetke aastas, mais ja augustis. Ühes grupis on maksimaalselt 10 inimest ja meie jaoks on oluline, et need oleks inimesed, kes enda isiksuse ja kogemustega teistele väärtuslikud oleksid – et tekiks usaldus.

Kõige olulisemad on meie jaoks aga küsimused, mida üksteise käest osatakse küsida. Need aitavad senise mustri raame näha ja neist välja tulla. Oleks vaid õiged küsimused, küll siis vastused leiab. Juhil seda usaldusväärset (kompetentset, kuid samas erapooletut) vestluskaaslast enda organisatsioonis sageli ei ole. Retkelt võiks iga osaleja saada endale häid sõpru ja mõttekaaslaseid paljudeks aastateks.

JuhtimisRetk on koolitus.

Jalgrattaga maagilises Gruusias liikumine pakub palju vaatamiseks ja kogemiseks. Seega on kindlasti tegemist ka puhkusega. Retke olemus on aga kindlasti enesearengu koolitus. Liigume seestpoolt väljapoole, alustades juhist endast ning jätketes koostöö ja juhtimisprotsessiga. JuhtimisRetke igal päeval on oma valdkond. Tegeleme selliste teemadega, nagu: kohalolek, harjumused ja reaktsioonid, rollid ja eesmärgid, muutused, meeskond, mina juhina ja minu tegelik missioon. Nendest teemadest kirjutame järgmiste nädalate blogides ka pikemalt.

Jätame aga igasse päeva ka piisavalt vabadust, et anda ruumi ja aega teemadele, mis tulevad osalejate enda seest – enda küsimustega tegelemine ja kogemuse mõtestamine on kõige väärtuslikum, mis me Sulle sellelt retkelt kaasa anname. Peamine on aidata igal osalejal leida „rajaots“ ning põhjus ja ressursid seda mööda edasi minna.

Sina ise oled kõige olulisem inimene, keda sa juhid – võta endale aega!




JuhtimisRetke blogid teemadel: Juhtimiskoolitus, Juhtimiskonsultatsioon, Coacing, Strateegia, Visioon, Missioon, Juhtimisstiilid, Juhtimissüsteem, Liider, Eestvedamine, Meeskonnatreening, Meeskonnakoolitus, Meeskonnatöö, Seikluskoolitus, Eneseareng, Loovus, Motivatsioon