Kas Sa oled juhina tundnud, et “padrunid on otsas”? Minu jaoks võib see juhtuda mitmel moel. Võimalik, et oled olnud tulemustele orienteeritud ja pühendunud juht, aga oled end üle koormanud. Või oled pidanud olema tugev ja kindel juht ning see on võtnud Sult võimaluse süvitsi enda sisse vaadata, kahelda, eksida, ennast muuta ja areneda.

Tulemus võib olla sama – Sa oled enda arengu hooletusse jätnud ja “vanad trikid” enam ei tööta. Või lihtsalt ei vaimusta Sind enam kõik see, mida oled harjunud tegema – ei anna edasi liikumiseks piisavat motivatsiooni ja energiat.

See võib olla probleem kogu organisatsiooni jaoks. Organisatsioonid jäävad enda raamidesse kinni peamiselt 3 põhjusel – juht on nendest nr 1:

  1. Juhid – organisatsiooni võimetus kasvatada piisavalt juhte, kellel on oskused ja kogemused delegeerimiseks ja visioneerimiseks; so juhtimise kandepinna ja -kultuuri laiendamine (mitte vanade juhtide raamidesse kinni jäämine)
  2. Kasvamist toetav infrastruktuur – süsteemid ja struktuurid ei suuda efektiivselt hallata kommunikatsiooni ja otsuste keerukuse kasvu, mis kaasneb organisatsiooni kasvuga
  3. Turu dünaamika – organisatsiooni vähene valmidus toime tulla kasvuga kaasneva konkurentsi tihenemise ja marginaalide langusega

Me usume, et see, kui asjad enam vanal moel ei tööta, ei ole halb, vaid pigem hea – see annab võimaluse arenguks, kui sellest vaid õigel ajal aru saada. Muutused jäävad tegemata peamiselt selle pärast, et muutuse vajadust eitatakse – ja alles seejärel tuleb põhjus, et ei teata, mida ja kuidas muuta.

Meie kõigi ressursid, peamiselt aeg, on piiratud. Aeg-ajalt on kasulik rattast välja astuda ning enda käest küsida, mis on minu jaoks tegelikult oluline, mida ma soovin saavutada ja kas ma kasutan enda aega hästi.

Kui tahame saavutada midagi uut, siis peame suutma enda ressursse teisiti kasutada – peame ümber hindama, mis on oluline ja mis mitte, seda nii enda kui ka meeskonna jaoks.

Sisseharjunud mustritest välja saamiseks ja iseendast vahekokkuvõtte tegemiseks on aga vaja aega ja ruumi. Eneseavastamiseks võib minna üksi pimedasse koopasse. Kui tahad arendada enda juhtimiskvaliteeti, siis soovitame Sul seda teha koos teiste juhtidega, kellel on oma hindamatu kogemus. Kui oled teelahkmel, siis kutsume Sind JuhtimisRetkele koos inimestega, kelle arvamus loeb!

Ole julge ja uuri lähemalt!
JuhtimisRetke blogid teemadel: Juhtimiskoolitus, Juhtimiskonsultatsioon, Coacing, Strateegia, Visioon, Missioon, Juhtimisstiilid, Juhtimissüsteem, Liider, Eestvedamine, Meeskonnatreening, Meeskonnakoolitus, Meeskonnatöö, Seikluskoolitus, Eneseareng, Loovus, Motivatsioon